PostHeaderIcon Whitey's Lindy Hoppers

 

 

Legendární Whitey´s Lindy Hoppers ve filmu Hellzapoppin (rok 1941) tančí neslavnější a nejpůsobivější taneční scénu s Lindy Hop, která kdy byla ve filmu prezentována.

tanec: oficiálně uváděni The Congaroo Dancers (jinak členové Whitey's Lindy Hoppers) 

choreografie: - Frankie Manning

William Downes (montér) a Micky Jones (servírka)
Billy Ricker a Norma Miller (kuchaři)
Al Minns (portýr) a Willa Mae Ricker (pokojská)
Frankie Manning (dělník) a Ann Johnson (servírka)

Hudba: "Hellzapoppin' Jam" (Slim Gaillard):

Slim Gaillard - piano, kytara
Slam Staewart - basa
Rex Stewart - trumpeta
Elmer Fane - klarinet
Jap Jones - trombon
C.C. Johnson - bicí

Celá scéna začíná, když dva nosiči (hudebníci Slim Galliard a Slam Stewart) uklízí v zákulisí odložené hudební nástroje. Když na ně zahrají několik váhavých tónů, spontánní, swingující jam se začíná rozjíždět. Několik dalších zaměstnanců zákulisí se přidává ke hře, až se z ničeho nic objevují čtyři taneční páry, rovněž z řad perzonálu. Swingují před kamerou (scéna byla natáčena jedinou kamerou) v bouřlivém tempu. Každý pár předvádí samostatně úžasné akrobatické parádičky. Nakonec se všichni spojí do skupiny, aby mohla kamera z úhlu zdůraznit jejich rychlost a práci nohou. 

Choreografie i výkony tanečníků jsou tím nejlepším originálním Lindy Hop, co kde můžete spatřit. Tato scéna bere dech a je úplně jedno, kolikrát jste ji již viděli. Není divu, že se právě tato scéna stala v 80. letech ve Švedsku a Británii zodpovědnou za současnou obnovu zájmu o Lindy Hop. Původně byla sestava tančena a choreografována na skladbu Counta Basieho "Jumping at the Woodside" (rekonstrukce), ale Universal Studios se nepodařilo získat práva a tak skladatel, který byl součástí štábu, napsal přímo na místě hudbu k hotové choreografii. 

Info o filmu

 
Swingový kalendář
září 2023
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Přihlášení